خدمات تخصصی بازیابی اطلاعات را از ما بخواهید

شاید شما هم مثل خیلی های دیگر اعتقاد دارید برای بازیابی اطلاعات کار خاصی لازم نیست! یک نرم افزار بازیابی لازم هست و کمی زمان تا اطلاعات بازیابی گردد به همین راحتی! 
این طرز تفکر مثل اینست که بگوییم برای نجار شدن کار خاصی لازم نیست کمی ابزار برش لازم است و میخ و چکش! 
تصورش را بکنید به هر دلیلی متوجه میشوید که قسمتی و یا تمام اطلاعات هارد خود را از دست داده اید، اگر با این فاجعه مواجه شدید عکس العمل اولیه شما چیست؟

خب صبر کنید تا حدس بزنیم

مرحله اول: انکار
به خود میگویید خب مگه امکان دارد؟ اطلاعات مگر خود به خود از بین می رود؟ حتما با یکی دو بار ریست کردن همه چی حل خواهد شد. معمولاً حتی بعد از 5 بار ریست کردن باز هم در فاز انکار هستید و فکر میکنید چنین چیزی امکان ندارد!

مرحله دوم: فاز عصبانیت
در اینمرحله کارخانه سازنده هارد، فروشنده سیستم، دوستی که این فروشنده را به شما معرفی کرده و خلاصه تمامی افرادی که در رسیدن این هارد به دست شما دخیل بودند را مورد لعن و نفرین و فحش قرار میدهید! اگر این افراد شانس بیارند و فقط شخص شما تنها مقصر اصلی از دست دادن اطلاعات بوده باشید معمولا این فحش ها را بصورت خیلی رقیق تر به خودتان و کمی غلیظ تر به اطرافیان که حواس شما رو پرت کرده اند نثار خواهید کرد.

مرحله سوم: کلنجار رفتن با هارد و خود درمانی! (یک مرحله خطرناک) 
اینمرحله یک مرحله اساسی در بیشتر خراب شدن اطلاعات میباشد. تجربه نشان داده است که در این مرحله افراد دست به کار شده و با بی تجربگی هر چه تمامتر نسبت به تخریب بیشتر اطلاعات هارد دیسک خود اقدام میکنند.(همان مثال نجار شدن بالا) معمولا افراد با نصب چند برنامه ریکاوری مثلا شروع به بازیابی اطلاعات میکنند ولی تنها چیزی که دستشان می آید چند فایل خراب و حجیم هست که نه باز میشوند و نه آن چیز هست که از دست داده اند!

مرحله چهارم: دست به دامن کافی نت سر کوچه شدن! (یک مرحله خطرناک دیگر) 
اینمرحله مانند مرحله قبل از اهمیت بسیار بالایی در بیشتر خراب شدن اطلاعات دارد. تجربه نشان داده است که در این مرحله این همکار کافی نت دار  و یا فروشنده  .... بدون توجه به تخصص خود و بدون توجه به اهمیت موضوع بازیابی اطلاعات، باز هم سعی میکند با نصب چند نرم افزار دیگر بازیابی اطلاعات به این فرد مصیبت دیده کمک کند که معمولا هم چون هیچ نتیجه ایی از ساعتها خرابکاری خود نمیگیرد، با تعویض ویندوز و پارتیشن بندی مجدد هارد و .... هزینه ایی رو میگیرد و فرد مصیبت زده را با هاردی که الان کلی تغییرات مخرب روی آن داده شده است روانه خانه خود میکند

مرحله پنجم: به فکر یک متخصص افتادن (چه عجب!) 
آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟(شهریار) 
در اینمرحله بعد از کلی خرابکاری های انجام شده توسط خودتان،متخصصین همه کاره فامیل و فروشندگان غیر متخصص، هارد تحویل مختصص ریکاوری میگردد و وقتی متخصص مربوطه به شما میگوید که امکان بازیابی کامل اطلاعات بعد از اینهمه ماجرا ضعیف شده، با خود میگویید : ببین حتی متخصص هم نمیتونه درستش کنه! حتماً حکمتی در کار بوده! و بله دیگه قسمت این بوده!  در حالیکه اگر مراحل سوم و چهارم انجام نمیشد با پرداخت هزینه ناچیزی (در قبال اطلاعات با ارزش) حتی امکان بازیابی100% اطلاعات بود 

توصیه بسیار جدی ما به شما اینست: 
هنگامی که به هر دلیل اطلاعات هارد و یا کارت حافظه شما از بین رفت بدون هیچ دستکاری و اقدام اضافی در اولین فرصت آنرا به متخصصین مربوطه برسانید تا در اسرع وقت  اطلاعات از دست رفته شما بازیابی و تحویل شما گردد. باتشکر